18-19 серпня 2021 року на базі КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР» в рамках освітнього табору «VinBOOT EduCAMP-2021» відбулись зустрічі професійної спільноти вихователів-методистів закладів дошкільної освіти.
До програми заходу увійшли три експертні панелі навчального модуля, у яких взяли участь 58 педагогів.
Під час зустрічі розглядались актуальні питання щодо особливостей організації роботи закладів дошкільної освіти у 2021-2022 навчальному році. Зокрема: спікер Лариса Бондарчук, консультант КУ «ЦПРПП ВМР» розкрила новітні підходи до побудови освітнього процесу у відповідності до базових принципів реалізації оновленого державного стандарту дошкільної освіти - БКДО. Донесла широкий спектр інноваційних поглядів розробників БКДО редакції 2021 року, які спрямовані на оновлення, осучаснення освітнього процесу, формування у дітей компетентностей в різній діяльності, уміння комунікувати з однолітками.
З Інструктивно-методичними рекомендаціями МОН України щодо планування роботи закладу дошкільної освіти на рік та щодо окремих питань діяльності ЗДО у 2021-2022н.р. ознайомила спікер Сокиринська Н.Д., консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР», акцентувала увагу на необхідності активного опрацювання в закладах дошкільної освіти нормативно-правових документів, які регламентують діяльність закладів, на забезпеченні якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей, формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗДО.
Питання інклюзивної освіти в ЗДО висвітлила спікер Молошнюк Л.В., методист відділу «Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти» КЗВО «ВАБО», практичний психолог, соціальний педагог, Національний тренер з інклюзивної освіти; розкрила основні положення щодо організації роботи команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного закладу, окреслила основні її завдання, функції членів команди, дала рекомендації щодо організації роботи команди.
Третя експертна панель включала вебінар «Презентація комплексної освітньої програми для дітей раннього та передшкільного віку “Стежинки у всесвіт”. Спікери Катерина Крутій, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти ВДПУ ім. М.Коцюбинського, Лариса Присяжнюк, Наталя Пахальчук, Тетяна Кривошея, кандидати педагогічних наук, доценти кафедри дошкільної освіти, Оксана Шикирінська, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін дошкільної та початкової освіти, зазначили, що завдання програми, відповідно до мети, розподілено за освітніми напрямами, що відповідають новій редакції Базового компонента дошкільної освіти, а основною метою програми є створення оптимальних умов для соціально-особистісного розвитку дітей раннього та передшкільного віку дітей шляхом ефективної взаємодії дітей, педагогів і батьків а також для забезпечення якості освітнього процесу. Науковці акцентували увагу на нових підходах до планування освітнього процесу з дітьми та видах занять.
Усі бажаючі педагоги долучилися до загального модуля, який включав онлайн-сесії з наступних тем: «Ненасильницьке спілкування. Проблема «тихого насилля» в закладах освіти: як розпізнати й захиститися», та «Профілактика синдрому емоційного вигорання як запорука успішного професійного зростання».
Учасники зібрання дали високу оцінку проведених заходів, відповідаючи на запитання анкети зворотнього зв’язку щодо тематики навчального модуля, формату проведення, відповідності висвітлених питань очікуваним результатам.