Замовлення консультації

Про центр
Про нас
Наша команда
Наша місія
Наша візія
Наша прозорість
Нормативна база
Професійні спільноти
Інклюзивна освіта
Психологічна підтримка
Дистанційна освіта
Консалтинг
Робота з обдарованою молоддю
Підвищення кваліфікації
Педагогічна інтернатура

Останні новини

Останні новини
25.08.2021

Про експертні панелі для практичних психологів ЗЗСО в рамках освітнього табору «VinBOOT EduCAMP-2021»

18 серпня 2021 року в рамках освітнього табору «VinBOOT EduCAMP-2021» відбулася зустріч практичних психологів закладів загальної середньої освіти Вінницької міської територіальної громади.
Практичні психологи, будучи учасниками експерних панелей, протягом трьох годин отримували інформацію та обговорювали питання, які актуальні та корисні у новому навчальному році.
Більш грунтовно долучилися до обговорення тем:
«Професійний стандарт «Практичний психолог закладу освіти» як основа у підтримці безпечного освітнього середовища у закладі освіти» - спікер Воловодівська Ж.О., психолог комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ВМР»;
«Особливості здійснення психологічного консультування в форматі «офлайн» та форматі «онлайн» у роботі практичного психолога» - спікер Комар Т.О., доцент, викладач кафедри психології та соціальної роботи Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського;
«Формування стресостійкості та попередження емоційного вигорання фахівців соціономічного профілю (педагогів) з використанням елементів позитивної терапії Н.Пезешкіана «Ти – твоя опора»» - спікер Мельничук А.Ю., практичний психолог КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 ВМР», переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі у номінації «Розвивальні програми»».Учасники отримали знання у роботі з учасниками освітнього процесу щодо:
  • формування стресостійкості;
  • розвитку емоційного інтелекту;
  • пошуку ресурсів задля збереження психічного здоров'я;
  • вдосконалення вмінь надавати психологічну допомогу у складних життєвих ситуаціях.
Останні новини
25.08.2021

Про серпневу зустріч професійної спільноти вчителів фізики та астрономії

18 серпня спільноту вчителів фізики та астрономії Вінницького міського ОТГ гостинно зустрічали у славетному вузі, alma mater подільських педагогів, Вінницькому державному педагогічному університеті ім. Михайла Коцюбинського. Дане зустріч відбулася в рамках освітнього табору «Vin Boot EduCamp», який цьогоріч співпав із традиційною серпневою конференцією педпрацівників. На захід зареєструвалося більше 50-ти вчителів.
За результатами попереднього опитування, слухачів насамперед цікавили питання з інклюзивного навчання, розробки шкільної документації, підвищення кваліфікації, нових підходів у викладанні. Але найбільш актуальними, звісно, були питання пов’язані з дистанційним начанням.
В програмі роботи предметного модуля відбулися чотири експертні панелі.
Тему «Генезис методики фізики в Україні» розкрив доктор пед. наук, заступник директора інституту педагогіки НАПН України Головко Микола Васильвич.
Наступні три, залучені для участі в роботі, спікери в своїх виступах поділилися секретами використання цифрової дидактики в системі формування фізичних та астрономічних знань.
Кандидати пед. наук, викладач Одеського Рішельєвського природничого ліцею Колеснікова Оксана Анатоліївна та викладач Барського гуманітарного коледжу Слоблдянюк Ірина Юріївна розповіли про досвід організації мішаного навчання у своїх закладах.
Кандидат пед. наук Кузмінський Олександр Володимирович розповів про дидактичний засіб «Атлас з астрономії» та про деякі способи використання мобільних засобів на уроках астрономії.
Модератори зустрічі: доктор педагогічних наук, завідувач кафедри фізики та методики навчання фізики, астрономії ВДПУ, професор Заболотний Володимир Федорович та консультант КУ «ЦПРПП ВМР» Мельник Тарас Степанович завершили зустріч четвертою експертною паненню «Головні завдання при вивченні курсу фізики та астрономії у 2021-2022 н.р.» в якій виставили наступні акценти:
  • Минулорічні методичні рекомендації щодо викладання фізики та астрономії залишаються чинними і в наступному році.
  • Вчителі та адміністрації ЗЗСО повинні свідомо та ефективно використовувати академічну свободу та автономію закладу освіти в рамках дотримання нормативної бази та Державних стандартів.
  • Сучасний вчитель повинен бути готовий до інклюзивного навчання. (Слухачам були надані рекомендації з цього питання)
  • У будь-який момент можливий перехід на змішану форму навчання. В зв’язку з цим, надані рекомендації щодо створення комфортного дистанційного навчального середовища для учнів батьків та вчителів. Наголошено на необхідності введення формувального оцінювання на основі точних критеріїв, врахуванні вікових особливостей учнів та посильності домашніх завдань. Особливо важливо для вчителів постійно вдосконалювати свої цифрові компетентності.
  • Цьогорічні низькі показники на ЗНО та PISA вказують на необхідність переглянути підходи до природничої освіти вцілому.
  • Майбутнє української школи, а саме поповнення її новими кадрами у великій мірі залежить і від самих вчителів.
  • Висловлене побажання проводити науково-пізнавальні та методичні екскурсії для вчителів фізики та астрономії і просто частіше зустрічатись для обміну думками та досвідом.
Під час дискусії, яка відбулася після виступів основних доповідачів обговорювались сучасні питання методики формування фізичних знань. В ній взяли участь професор Мисліцька Н. А., професор Сільвейстр А.М., доцент Моклюк М.О., запршені спікери та слухачі. Увага була зосереджена на використанні мобільних пристроїв під час навчального процесу та окремих способах організації навчального процесу, а саме проведення практичних та лабораторних робіт. Була представлена робота – переможець міського конкурсу «Кращий навчально-методичний посібник 2020-2021» в номінації «Електронно-освітній ресурс» - «Проведення лабораторних занять з фізики в умовах дистанційного навчання» (автори Крутенюк Олександр Борисович, Сапсай Віталій Юрійович КЗ «Фізико-математична гімназія №17 Вінницької міської ради»).
Зустріч була добре організована зусиллями центру «Освітній хаб «NotBox» ВДПУ та кафедри фізики та методики навчання фізики, астрономії і пройшла в атмосфері доброзичливості та позитивної комунікації.

В не багаточисельних відгуках слухачі наголосили на актуальності формату проведення, відповідності розглянутих тем заявленим очікуванням та висловили побажання, щоб у майбутньому всі бажаючі мали можливість приєднатись до таких зустрічей в режимі он-лайн.
Останні новини
24.06.2021

Про вебінар "Про що мовчить підручник історії" для вчителів історії ЗЗСО


22.06.2021 р. відбувся вебінар для вчителів історії на тему «Про що мовчать шкільні підручники історії».
За участі аспіранта факультету історії, права та публічного управління ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського В’ячеслава Літинського вчителі отримали змогу ознайомитися з розвитком партизанського руху в Україні, зокрема на Вінниччині, в роки Другої світової війни.
Жвавий інтерес викликала отримана інформація з досліджень усної історії різних категорій респондентів щодо оцінки внеску партизанів в розгром нацистських окупантів, підходів щодо відзначення партизанської слави. Досвідом з організації історико - краєзнавчої роботи поділився Василь Кравченко, вчитель історії Писарівського ліцею.
Про факти і причини замовчування сторінок всесвітньої та української історії йшлося в інформаційному блоці, який підготувала консультант КУ « ЦПРПП ВМР» Клавдія Маліцька.
В полі зору постали питання процесу розмежування кордонів між РФ і Україною впродовж 1919-1928 років, припинення українізації в 1932 році на землях Кубані, Краснодарського краю, заселених етнічними українцями.
Сталінська форсована індустріалізація і Голодомор, замовчування про співпрацю із американською компанією Альберта Кана, німецькою « Сіменс», архітектором Еренстом Майєм щодо проектування понад 500 підприємств, робітничих міст в роки І і ІІ п’ятирічок і платою українським хлібом, механізмом викачування став геноцид.
Причини Холокосту в Європі, стаханівський рух, Колимська трагедія, Кенгірське повстання –питання історії , які слід оживляти через міні-проєкти, прийоми сторітелінгу, проведення нетрадиційних тематичних днів, тижнів, декадників- до такої єдиної думки прийшли учасники вебінару.
Учителям була надана консультація щодо прийомів мотивації вивчення всесвітньої історії за оновленими підручниками 8-го класу.Окрім сторітелінгу ефектно спонукають до дослідницької діяльності використання «Кошика епохи», « Життя в ретроспективі», « Дух епохи» , « Абетка нового часу» тощо.
 
Останні новини
18.06.2021

Про вебінар "Професійний розвиток: літній апгрейд вчителя іноземних мов" для спільноти вчителів іноземних мов

17 червня 2021 року відбувся вебінар для вчителів іноземних мов на тему: «Професійний розвиток: літній апгрейд вчителя іноземних мов». Під час зустрічі обговорювались основні положення щодо компетентнісного підходу Професійного стандарту вчителя, актуальні можливості для підвищення кваліфікації вчителів, а також тулбокс веб-ресурсів та онлайн інструментів для вчителя іноземних мов.
Під час зустрічі учасники жваво обговорювали питання освітніх програм з іноземних мов, актуальні можливості підвищення кваліфікації та визнання сертифікатів різних надавачів освітніх послуг з професійного розвитку вчителів іноземних мов.
Матеріали заходу розміщені на сайті КУ «ЦПРПП ВМР», професійні спільноти, спільнота вчителів іноземних мов.
Останні новини
15.06.2021

Про міське методичне об’єднання «Міофункціональний підхід у корекції звуковимови дошкільника з мовленнєвими порушенням»

11 червня 2021 року в онлайн-форматі відбулось міське методичне об’єднання «Міофункціональний підхід у корекції звуковимови дошкільника з мовленнєвими порушеннями» на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад №71 Вінницької міської ради».
Методичне онлайн-об’єднання призначено для професійної спільноти вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти Вінницької міської територіальної громади.
У програмі заходу:
  1. Вплив міофункціональних порушень на звуковимову (актуальний коментар), Лариса Бондарчук, консультант КУ «ЦПРПП ВМР».
  2. Міофунціональна корекція в логопедичній практиці (інформаційний всеобуч), Тетяна Горобець, керівник методичного об’єднання вчителів-логопедів.
  3. Використання прийомів МФК у роботі логопеда: шлях від теорії до практики (онлайн-презентація системи роботи), Наталія Конош, вчитель-логопед КЗ «ДНЗ №71 ВМР».
  4. Співпраця логопеда і ортодонта у подоланні мовних порушень (інформація для роздумів), Ольга Козик, віце-президент Всеукраїнської Асоціації міофункціональної терапії, засновниця
  5. кліники «Смарт дентал» м. Вінниця
  6. «Комплекс вправ міофункціональної гімнастики», (відео-презентація методів і прийомів у корекційно-розвитковій роботі логопеда), Наталія Конош,вчитель-логопед КЗ «ДНЗ №71 ВМР».
  7. «Лого намисто: цікаво та корисно» (відео-презентація), Наталія Конош, вчитель-логопед КЗ «ДНЗ №71 ВМР».
Завершилось методичне онлайн-об’єднання обміном думками та враженнями «Згоден, приймаю, використовуватиму …». Учасники відмітили, що тема є актуальною і сприяла удосконаленню рівня теоретичної та практичної підготовки вчителів-логопедів з питань організації корекційно - розвиткової роботи з дітьми, які мають порушення мовлення, що спричинені міофункціональними порушеннями.
Детально з матеріалами заходу можна ознайомитись на сайті КУ «ЦПР ПП ВМР», які розміщені на сторінці «Професійні спільноти. Дошкільна освіта. Вчителі-логопеди та тифлопедагоги ЗДО.
Останні новини
10.06.2021

Про заняття міської Школи молодого майстра, спільнота вихователів-методистів ЗДО

09.06.2021року консультантами КУ «ЦПРПП ВМР» Сокиринською Н.Д., Бондарчук Л.В.спільно з вихователем-методистом КЗ «ДНЗ №37 ВМР» Довгань Л.С. в онлайн-режиміпроведено друге заняття Школи молодого вихователя-методиста за темою «Планування роботи закладу дошкільної освіти», метою якого було ознайомлення слухачів із загальними вимогами щодо планування роботи закладу дошкільної освіти, надання методичної та практичної допомоги слухачам з питань складання річного плану роботи.
Бондарчук Л.В. у своєму виступі зазначила, що суть планування роботи на навчальний рік полягає у визначення основних завдань, напрямів діяльності та заходів, ознайомила з основними етапами процесу розроблення Плану, термінами збору інформації щодо діяльності закладу, її аналізування та узагальнення результатів, окреслення завдань на новий навчальний рік.
Сокиринська Н.Д. надала інформацію з питань визначення та формулювання завдань на новий навчальний рік, зупинилась на основних параметрах вибору завдань для поглибленого опрацювання, надала методичні рекомендації щодо засобів вирішення річних завдань в різних блоках плану роботи закладу дошкільної освіти.
Довгань Л.С. ознайомила слухачів ШМВМ з особливостями планування роботи закладу на літній період, засобами комплексного підходу до організації діяльності педагогічного колективу, надала інформацію щодо орієнтовних етапів розробки Плану, його форми та структури.
Слухачі школи поповнили знання з питаньнаписання тесту аналізу роботи закладу в поточному навчальному році, визначення завдань на новий навчальний рік та засобів їхнього вирішення.Це сприяло підвищенню професійного рівня та обізнаності молодих фахівців за даною темою.

Матеріали ШМВМ розміщені на сайті КУ «ЦПРПП ВМР» (Сторінка «Професійні спільноти ЗДО».

Регіональні ресурси

  21050, м. Вінниця, вул. Мури, 4
  +38(0432)67-32-53
  http://mmk.edu.vn.ua
Ваша думка важлива для нас!

Маєте пропозиції або запитання з приводу нашої роботи чи співпраці? Ми завжди раді Вам і залюбки відповімо!

Форма зв'язку

Актуально

Збереження життя і здоров’я мирного населення в першу чергу залежить від оволодіння правилами поведінки при надзвичайній ситуації воєнного характеру. Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, апаратом головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями підготовлено прості і короткі рекомендації для мирного населення, які висвітлюють правила поведінки при надзвичайній ситуації та в умовах війни. Засвоєння цих простих правил допоможе мирному населенню збільшити свої шанси зберегти своє життя і здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких та рідних.




 

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

   

Новини

Про позакласний захід - гру "Брейн-ринг" на базі КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 ВМР» проведену учителем інформатики Пашкевич О.С.

   

Регіональні освітні ресурси 

   

Корисні посилання 

   

Авторизація 

  Запам’ятати мене  [?]
Забули пароль? | 

   
 


© 2016 - 2024 || Design by LIKT



Реєстрація
до професійних спільнот
Для працівників ЗЗСО Для працівників ЗДО