Пошук на сайті  

   

Корисні посилання  

Мапа

   
Субота, 25 лютого 2017

Новини дошкілля

Вітаємо переможців восьмого міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті»

25-27 жовтня 2016 р. у Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся Восьмий міжнародний форум «Інноватика в сучасній освіті» та Четверта міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «World Edu».

Лауреатом І ступеня (золото) у номінації «Соціальне партнерство в контексті модернізації національної освіти» став методичний посібник «Соціальне партнерство дошкільного навчального закладу: впровадження пренатальної та перинатальної педагогіки», автори - Н.І. Волкова, завідуюча комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 72»,  Н.В. Журавель, вихователь-методист комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 72». 

У посібнику подано модель діяльності ДНЗ щодо пренатального та перинатального виховання дитини та її батьків, технології виховання дітей раннього та дошкільного віку на засадах наступності та перспективності через інтеграцію в освітній процес сучасних інформаційних технологій, реалізація якої в комплексі призведе через компетентіснозорієнтований підхід до підвищення рівня фахової компетентності педагогів ДНЗ, підвищить рівень якості навчально-виховного процесу у дошкільному навчальному закладі.

В рамках Форуму проведено майстер-клас «Фоаміран: квіткові фантазії», майстер - вихователь КЗ «ДНЗ № 72» Пархоменко Т.В.

Про досвід роботи дошкілля за міжнародною програмою "Афлатот"

В рамках інтеграції вітчизняної дошкільної освіти у світовий простір, яка передбачає активне залучення до міжнародних проектів і програм,  українське дошкілля приєдналось до Міжнародної мережі програм соціально-фінансової освіти «Афлатун», з програмою яка формує у дошкільників ази соціальної та фінансової грамотності,  «Афлатот». Курс її впровадження визначено відповідним наказом Міністерства освіти і науки від 22.01.2016р. №46 «Щодо упровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку».

Рух у напрямку впровадження  Програми   у системі української освіти розпочався у Вінниці з ініціативи Світлани Сулімової (яка здобула кваліфікацію міжнародного майстра-тренера з програми), Вінницької обласної громадської молодіжної організації «Школа Рівних Можливостей» та за підтримки Департаменту освіти. У 2013 році проект «Формування соціально-фінансових навичок у дитячому середовищі», вищезазначеної організації став переможцем конкурсу соціально-культурних проектів Вінницької міської ради.

В рамках проекту дошкільні навчальні заклади м. Вінниці долучилися до реалізації програми «Афлатот». Так, завдяки вінницьким педагогам, Україна стала дев’яносто другою із112 країн світу, які впроваджують дану програму.

Досвід роботи  вінницького дошкілля щодо реалізації програми «Афлатот» висвітлено на сторінках «Інформаційного  збірника для директора школи та завідуючого дитячим садочком» (№17-18(54) вересень 2016р.)

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ VII МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ ПЕДАГОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ

1. Пасікова Олена Володимирівна, завідувач дошкільного навчального закладу №21Вінницької міської ради.

2. Клунська Ніла Сергіївна, вихователь-методист дошкільного навчального закладу №21 Вінницької міської ради.


Конкурси

Положення про проведення конкурсу освітніх проектів у дошкільній освіті міста

Положення про фестиваль дитячої гри

stepanjukСтепанюк Наталія Вікторівна –  вихователь ДНЗ №1, переможець міського конкурсу професійної майстерності «Вихователь року - 2015»

Сучасний вихователь – це педагог, який розуміє, любить і поважає особистість дитини, сприймає її такою, якою вона є, розуміє і враховує природні можливості дитини. Це – майстер своєї справи і майстерність ця зумовлена значною мірою захопленням своєю професією і систематичною роботою над собою. Врешті, сучасний вихователь – це ерудована, комунікативна, толерантна особа, яка щиро вірить в своїх вихованців, їх таланти та здібності.

Таким педагогом і є Степанюк Наталя Вікторівна, переможець міського конкурсу фахової майстерності «Вихователь року-2015», яка працює в дошкільному навчальному закладі №1 «Слов'яночка». ЇЇ щоденне бажання поділитися накопиченими знаннями з вихованцями, її професійний і життєвий досвід допомагає у розвитку малюків, робить їх життя змістовним, сповненим взаємної любові та поваги.

Наталя Вікторівна творча, енергійна, невтомна, відповідальна, цілеспрямована особистість. Кілька років поспіль працює на впровадженням інноваційної методики І. Мурашківської «Складання розповіді за картиною». Практичні напрацювання та методичні рекомендації за цією методикою ввійшли до навчально-методичного посібника « Відкриваємо картину для кожної дитини», який представлявся на Ярмарку фахових сподівань в 2013 році. Педагог бере активну участь у реалізації проекту по впровадженню Міжнародної програми соціальної та фінансової освіти « Афлатот»,  провела відкритий показ заняття за даною програмою «Пташка Сінта», яке було презентовано на каналі ІСTV; Відеопрезентацію досвіду роботи представила під час зустрічі з регіональним координатором Східної Європи та Центральної Азії секретаріату Афлатун Кетеван Сулавою та в ході міжнародної он-лайн конференції .

Наталя Вікторівна має дар складати чудові вірші. Вона є автором багатьох сценаріїв свят та розваг, пише віршовані тексти для театральних мініатюр.

Під час конкурсу «Вихователь року - 2015» вона поділилася своїми напрацюваннями з колегами та глядачами, продемонструвала високий рівень  професійної майстерності, креативності, неординарності. І перемогла.

Міський конкурс професійної майстерності «ВИХОВАТЕЛЬ РОКУ-2014» проходив під гаслом:

«Педагог не лише живе сховище знань, а один із скульпторів, які творять людину майбутнього»

В.О.Сухомлинський

Конкурс проводився у період з 15.10. по 15.12.2014 року у ІІ тури:

І тур. Змагання з професійної майстерності між вихователями в дошкільних навчальних закладах.

ІІ тур конкурсу (міський) включав заочний та очний етапи.

Заочний етап: представлення інноваційного педагогічного досвіду (опис власної системи роботи).

Очний етап включав 4 конкурсні завдання:

 • І завдання – практичне (навчальне заняття з дітьми та самоаналіз заняття)
 • ІІ завдання – практичне (проведення майстер-класу «Я роблю це так»)
 • ІІІ завдання – методологічне (захист-презентація власного інноваційного професійного досвіду)
 • ІV завдання - теоретичне виконання учасником тестових завдань з теорії та методики виховання)

Згідно з поданими заявками в ІІ турі конкурсу взяли участь шість педагогів:

Кравчук Наталія (ДНЗ №4),

Мудрицька Оксана (ДНЗ №21),

КузьмінецьАлла(ДНЗ №27),

Криворучко Алла (ДНЗ № 38),

Вечірко Вікторія (ДНЗ № 45),

Шликова Наталія (ДНЗ № 72).

В ході заочного етапу журі Конкурсу оцінювало творчі проекти учасниць:

 • «Представлення інноваційного педагогічного досвіду» у вигляді опису власної системи роботи:
 • «Пошукова та експериментально-дослідна діяльність» (Кравчук Наталія, ДНЗ №4),
 • «Патріотичне виховання в сучасному дошкільному закладі, як інтегрована система» (Мудрицька Оксана, ДНЗ №21),
 • «Формування духовно-моральних цінностей у дітей дошкільного віку» (Кузьмінець Алла, ДНЗ №27),
 • «Використання інтерактивних форм і методів навчання–стратегія формування основ життєвої компетентності дошкільника», (Криворучко Алла, ДНЗ №38).
 • «Кольорова алгебра в роботі з дітьми дошкільного віку (з використанням паличок Х.Кюїзенера),(ВечіркоВікторія, ДНЗ № 45),
 • «Впровадження кріотерапії у роботі з дітьми з хронічними неспецифічними захворюваннями органів дихання в умовах дошкільного навчального закладу» (Шликова Наталія, ДНЗ №72).

В описі досвіду вихователі висвітлили проблеми, над якими працюють та методи і засоби їх вирішення, розкрили індивідуальні особливості своєї роботи,аналіз результатів власної професійної діяльності, з вказівкою змін в якості знань дітей, в оволодінні практичними уміннями і навичками, розвитку інтересу до знань.Опис досвіду роботи підтверджено додатками (розробками конспектів  занять, виховних заходів).

Анкети учасників, висновок ДНЗ про їх педагогічну, методичну та суспільнозначиму діяльність, опис досвіду, матеріали з досвіду власної роботи, представлені учасницями, розкрили оригінальність педагогічних ідей, методів, виховних моментів.

12.12.2014р. на базі ДНЗ №27 учасниці провели захист-презентацію власного інноваційного досвіду.

В ході презентації було розкрито актуальність проблеми та сучасність розробок, рекомендації щодо використання досвіду номінанта, основні методи та прийоми організації дитячого колективу в контексті реалізації визначеної педагогічної проблеми, доцільність використання педагогічного досвіду в роботі з дітьми. Запропоновані матеріали пройшли апробацію в дошкільних закладах.

З 03.12.2014р. по 05.12.2014р. учасниці провели заняття.

Показ навчальних занять дав змогу учасницям конкурсу показати роботу з дітьми на базі закладів, визначених оргкомітетом. Місце проведення занять визначалось жеребкуванням.

В ході проведення занять учасниці продемонстрували методи і прийоми інтерактивного, розвивального навчання, спрямовані на закріплення, узагальнення та систематизацію матеріалу навколо теми занять, створення "ситуацій успіху", чітку мотивацію всіх видів діяльності дітей,реалізацію принципів особистісно орієнтованого підходу, забезпечення права вибору кожній дитині. Для одержання додаткової інформації про хід та результати діяльності вихователя і дітей на занятті – учасниці відповідали на запитання членів журі.

Розбір і оцінку заняття в цілому та окремих його сторін педагоги визначали під час самоаналізу.

19.12.2014 р. учасниці провели майстер-класи «Я роблю це так…», за темами:

 • «Формування морально-етичних цінностей у дітей дошкільного віку по відношенню до дітей з особливими потребами», Кузьмінець Алла (ДНЗ «27);
 • «Крижані дива» (кріотерапія), Шликова Наталія, (ДНЗ №72);
 • «Казка під склом»(виготовлення сноу-болу), Кравчук Наталія, (ДНЗ № 4);
 • «Робота з опорними схемами та розвивально-коректурними таблицями», Мудрицька Оксана,(ДНЗ №21);
 • «Кольорові мрії-2015(робота з паличками Кюїзенера), Вечірко Вікторія, (ДНЗ № 45);
 • «З чистої сторінки» (Інтерактивне навчання дошкільників), Криворучко Алла,(ДНЗ №38).

19.12.2014р.на базі ДНЗ № 21учасниці пройшли   комп’ютерне тестування, яке виявило обізнаність із сучасними концепціями педагогічної науки, рівень знань з дошкільної педагогіки,психології, методик, уміння орієнтуватися в нормативно-правових документах, вибору поєднання інваріантної та варіативної складових змісту дошкільної освіти.

Перемогу в номінації «Вихователь року–2014» здобули

Кузьмінець Алла(ДНЗ №27),

Криворучко Алла (ДНЗ № 38).

30 грудня 2014 року в міському методичному кабінеті відбулося нагородження переможців та учасників конкурсу.

Всі учасниці конкурсу отримали цінні подарунки та грамоти Департаменту освіти Вінницької міської ради.

10.12.2012р. в міському Палаці дітей та юнацтва ім. Л. Ратушної відбувся заключний етап 30, ювілейного, міського конкурсу професійної майстерності серед вихователів дошкільних навчальних закладів «Вихователь року - 2013». В фіналі змагалися Якубіцька Світлана -ДНЗ №36, Лопатюк Наталія - ДНЗ№24, Гайдей Тетяна - ДНЗ№37, Павловська Ірина - ДНЗ№35, Горецька Ганна - ДНЗ№61.

Традиційний конкурс вихователів проходив під гаслом « Лише творчий педагог може виховати творчу дитину».

Конкурс проводився у ІІ тури:

І-й тур - змагання з професійної майстерності між вихователями в дошкільних навчальних закладах;

ІІ тур Конкурсу проводився у чотири етапи:

Перший етап-теоретичний, передбачав:

 • виконання учасником тестових завдань з теорії та методики виховання,
 • експрес-опитування,
 • психологічне тестування)

Другий етап – методологічний, на якому учасниці презентували власний інноваційний професійний досвід;

Третій етап – практичний передбачав  проведення навчального заняття з дітьми(захист міні-проекту)  у дошкільному навчальному закладі;

Четвертий етап – творчий (фінальний), до програми якого ввійшли:

 • візитка,
 • домашнє завдання «Проект одного дня»
 • конкурс мистецьких обдарувань «Мої уподобання».

Перемогу в номінації « Вихователь року – 2013»  здобула

Ірина Павловська, -  ДНЗ № 35;

«Вихователь - ерудит» - Ганна Горецька, ДНЗ № 61,

«Вихователь - творець» - Світлана Якубіцька, ДНЗ №36,

«Вихователь - новатор» -Тетяна Гайдей, ДНЗ №37,

«Вихователь - майстер» - Наталія Лопатюк, ДНЗ №24.

Приз глядацьких симпатій отримала вихователь ДНЗ №61 Ганна Горецька.

Учасниці конкурсу отримали цінні подарунки та грамоти департаменту освіти Вінницької міської ради, грошові премії від міської організації профспілки працівників освіти.

Заключним акордом свята професійного спілкування стало  дефіле

«Територія мод дошкілля», під час якого майстрині з 14 дошкільних навчальних закладів представили свої ексклюзивні і креативні моделі:в’язаний одяг, шалі, вишиті сорочки,одяг,оздоблений квітами з кольорових стрічок, модні сумочки, броші - аксесуари на різний смак та продемонстрували мистецтво плетення коси.

Окремими експозиціями в залі були представлені творчі доробки учасниць конкурсу «Вихователь року-2012».

Павловська Ірина Анатоліївна – вихователь ДНЗ № 35,
переможець міського конкурсу професійної майстер ності «Вихователь року - 2013»

Що для неї дошкілля?
Це, напевно, любов.
Це дитячі усмішки без зайвих промов.
Що для неї дошкілля?
Це, напевно, життя…
Це недоспані ночі і проблеми буття.
Що для неї дошкілля?
Це, напевно, краса,
Коли спокій душевний малят колиса.
То ж для неї дошкілля -
Переконуюсь знов,
Це - життя, це - натхнення, це - основа з основ!

Ці віршовані рядки - про Павловську Ірину Анатоліївну,  яка присвятила  роботі з дітьми двадцять років.  Саме вона стала переможницею конкурсу професійної майстерності «Вихователь року - 2013».

Своїх вихованців Ірина Анатоліївна порівнює із янголятками. А секретом успішної роботи вихователя вважає  безмежну любов до діток, вміння підібрати ключик до дитячих сердець. «Не можливо працювати в дошкільному закладі не люблячи дітей, це не принесе задоволення ні дітям, ні вихователю. Коли кожного дня чуєш щире дитяче :«Я тебе люблю»-  це найвища винагорода твоєї роботи»», стверджує педагог. ЇЇ життєве і педагогічне кредо: «Найкращий спосіб зробити дітей  хорошими - це зробити їх щасливими».

Ірина Анатоліївна педагог-новатор. Розвитку інтелекту , пам’яті та асоціативно-образного мислення дітей, системі роботи з ейдотехніки, талановитий педагог  присвячує  вже більше 10 років. Звісно, за ці роки вихователь  вже має певні напрацювання.

Вона є співавтором освітніх проектів, які неодноразово були представлені на міських конкурсах та Міжнародних виставках і мали високу оцінку. Так, наприклад, освітній проект «Допитливим  малюкам», до якого ввійшли авторські напрацювання Ірини Анатоліївни, став володарем «Подільської Вікторії»  у 2013 році.  Вона є  автором навчальної анімації «Планети Сонячної системи», «Країна геометричних фігур та ліній». Нею розроблено орієнтовне планування з ейдотехніки для дітей середнього віку.

Павловська Ірина Анатоліївна сучасна, творча, обдарована особистість. Пише вірші, співає, танцює.  Під час  конкурсу «Вихователь року - 2013» вона поділилася своїми напрацюваннями з колегами та глядачами,  продемонструвала високий рівень  професійної майстерності, креативності,  неординарності.  І перемогла.

   

Фахові конкурси  

Баннер Конкурс

Баннер Конкурс

   
© 2016 || Design by MMK